20 lut 2011

Podstawowy make up oczu

Dziś krótko jak maluję swoje oczy na co dzień. Jest to szybki make up naturalny. 
   Zaczynam od nałożenia bazy pod cienie Urban Decay (cena 12£). Następnie na całą powiekę ruchomą, pod łuk brwiowy i przy wewnętrznym kąciku oka rozprowadzam cień z MAC w kolorze Vanilla (cena 11,5£). Używam do tego pędzelka z MAC nr 242 (cena 18£). 

Pędzelkiem z MAC 219 (cena 18£) nakładam cień MAC Coquette w załamaniu i w zewnętrznym kąciku tak mniej więcej 5-7mm na ruchomej powiece. Na MAC 224 (cena 21£) nabieram niewielką ilość cienia MAC Hush i rozcieram załamanie i zewnętrzny kącik tak aby utworzyło mi się lekkie V. Na pędzelek MAC 263 (cena 14£) nabieram minimalna ilość Coquette i zaznaczam sobie zewnętrzną linię dolnych rzęs tak mniej więcej do połowy. Rozcierając go następnie (szerzej u kącika) MAC 219.
  Na koniec cieniowania na MAC 242 nakładam cień Naked Lunch który aplikuję na pozostałej części ruchomej powieki.
Następnie robię kreskę przy linii rzęs eye linerem z Bobbi Brown w odcieniu Espresso Ink (cena 15,50£). Używam do tego pędzelka z MAC 209 (cena 14£). Kreskę robię dosyć cienką lekko unoszącą się przy zewnętrznym kąciku oka w górę, aby nadać oku pełniejszy kształt. 


Na sam koniec zostaje tuszowanie rzęs. Zaczynam od dolnych rzęs kończąc na górnych, wyciągając je na zewnątrz. Powstaje nam efekt zalotnego, kociego oka! :D  Obecnie używam tuszu z Loreal Paris – Volume Milion Lashes (cena 11£) 

I to by było na tyle. Prosty szybki make up i jestem gotowa do wyjścia. W dalszych postach na pewno pokaże wam moje inne makijaże dzienne, lub wieczorowe.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz